logo strony

 

Światowy Dzień Ziemi 2016 - „Palący Temat – Niska Emisja!”

Jak co roku zapraszamy na festyn organizowany w niedzielę 24 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie. Nie zabraknie na nim naszej Fundacji i tematu praw zwierząt!

 

Na naszym stoisku, znaleźć będzie można materiały związane z tegorocznym tematem Dnia Ziemi, czyli zanieczyszczenia powietrza przez wielkoprzemysłowe fermy zwierząt. Będzie można znaleźć informacje jak nasze wybory mogą wpływać na ochronę środowiska w tym powietrza poprzez podejmowanie świadomych nawyków konsumenckich przyjaznych dla zwierząt. Będzie się można spotkać z nami osobiście, porozmawiać, ale także zapoznać się z prowadzonymi aktualnie kampaniami. Na odważnych czeka qiuz wiedzy o prawach zwierząt – każda osoba która prawidłowo odpowie na nasze pytania otrzyma od nas upominek!

W namiocie Vivy! znajdziecie także artykuły z naszego sklepiku – książki, torby, koszulki i inne gadżety, ze sprzedaży których dochód wspomoże prowadzone przez nas akcje. Obecna będzie redakcja magazynu Vege, a wraz z nią możliwość kupienia nowszych i starszych egzemplarzy Vege w atrakcyjnych cenach! Stoisko będzie prezentowało również kampanię Zostań Wege na 30 dni.

W drugim naszym namiocie zagoszczą Adocpiaki – najnowsza kampania naszej Fundacji promująca odpowiedzialne adopcje ze wsparciem ekspertów. Zapraszamy całe rodziny gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie – będzie można dowiedzieć się o programie adopcji, porozmawiać z ekspertami, uzyskać informacje o wsparciu adopcji przez behawiorystów i dietetyków żywienia. Na dzieci czekają tutaj kolorowanki oraz nagrody za wykonanie rysunków adoptowanych zwierzaków. Będzie można też uzyskać informacje i porozmawiać na temat zwierząt objętych naszym programem i możliwości ich adopcji.

W trzecim z naszych namiotów zagoszczą wolontariusze ze Schroniska w Korabiewicach. Będzie można będzie tutaj uzyskać informacje o adopcjach zwierząt m.in. ze Schroniska w Korabiewicach. Zachęcać również będziemy do podejmowania różnorodnych form wolontariatu na rzecz zwierząt.

Przybywajcie! Nasz namiot znajdziecie tuż przy wejściu na Pola Mokotowskie od strony parkingu na ul. Batorego.

***

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. Organizatorzy przez program festynu chcą edukować na temat jakości powietrza w Polsce, mówić, jakie są skutki zanieczyszczeń powietrza dla środowiska i zdrowia człowieka oraz uczyć, jakie działania podjąć, aby nastąpiła dobra zmiana. Przeciwdziałanie niskiej emisji, ale też emisji CO2 to bardzo aktualny temat, stan powietrza, w wielu miejscach w Polsce, budzi zastrzeżenia, wiele badań wskazuje bezpośredni wpływ złej jakości powietrza na stan zdrowia Polaków. Chcemy, aby odwiedzając nasz festyn każdy uczestnik - wiedział, czym jest niska emisja, jakie negatywne skutki powoduje i jakie działania – indywidualne i zbiorowe należy podjąć, aby ją ograniczyć.

 

Coroczny festyn i obchody jak zwykle organizuje Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

 

Gorąco zachęcamy do przyjścia 24 kwietnia na Pole Mokotowskie, w Warszawie, w godz. 10.00 – 18.00. Przez cały dzień czekać będzie na Was wiele atrakcji.

 

Instagram